Discovery Channel KATEGORİ SAYFASI

Discovery Channel – Çernobil Faciası

26 Nisan 1986’da meydana gelen, 30 Nisan 1986’da bütün dünyanın öğrendiği ve etkilerinden bizim de bolca nasibimizi aldığımız Çernobil faciası hakkında Discovery Channel tarafından hazırlanan, canlandırmalarla anlatımı güçlendirilmiş belgesel. İyi seyirler..

Discovery Channel – Hayvanların Mühendislik Harikaları

Bütün hayvan türleri ev yapar, hava kontrol sistemleri yapar.  İpekten salyaya her şeyi kullanarak ve ağaçları cilalayarak çevrelerini değiştirirler.  Düşünen bütün mühendisler ilham almak için doğaya bakarlar. Tefekkür.  Doğadan alınacak pek çok ders vardır hayvanlar bir şey yaparken alınacak ders gibi.  Hayvanlar inşa ettikleri örümcek yuvalarını, kuş yuvalarını ve tepecikleri izleyerek öğreneceğimiz pek çok şey var. Ağını tek başına ören örümcek  mühendis hayanların içinde en yeteneklisidir.  Örümcekler dünyanın en eski mühendisleridir.  Yeryüzünde en eski hayvanlardan biri ve var olduklarından beri ağ örüyorlar.  Yuvarlak örümcek ağı bir bisiklet tekerleğine benzer.  Hayvanların Mühendislik Harikaları belgeseli sizlerle. İyi seyirler..

Discovery Channel: Doğanın En acımasızları

Vahşi, korkutucu ve en tehlikeli hayvanların kameraya takılan görüntüleri sizlerle iyi seyirler..

Discovery Channel – Doğanın En Tehlikelileri İzle

Discovery Channel ekibi tarafından hazırlanan bu belgeselde doğadaki tehlikeli hayvanlar ele alınmıştır. Kobra, Jararaka yılanlar, arılar, örümcekler, timsahlar. İyi seyirler..

Morgan Freeman ile Evrenin Sırları – 3. Boyuttan Sonrası

-Morgan Freeman ile Evrenin Sırları – 3. Boyuttan Sonrası 2011 ABD / TÜRKÇE DUBLAJ- IMDB Puanı: 8.0/10 Tür: Belgesel, Bilim Kurgu, Aile Yapımcı: Discovery Channel Cast: Morgan Freeman Süre: 44 dakika . Morgan Freeman bu kez evrende bilinen 3. boyuttan ötesini araştırıyor ve bu konudaki bilimsel tezleri aktarıyor. 3. boyutun ötesinde neler var? Başka boyutlar da var mı? gibi sorulara cevap arayan yapımı sizlere sunuyor; yorumlarınızı bekliyoruz. iyi seyirler

Speed Of Life İzle

Tür:Belgesel Yapım:2010 Yönetmen:Philip Lott, Donald Schultz Oyuncular:Devon Massyn, Myke Clarkson ve James Milner Senaryo:Donald Schultz Süresi:43 dakika Konusu:Discovery Channel da yayınlanan 3 bölümlük bir belgesel olan yaşamın hızı Doğu Africanın avcıları bölümüyle siz belgeselseverleri ekran başına çekecek niteliktedir. Hayvanların ve böceklerin avlanmalarını ve hayatta kalabilmek için gösterdikleri yaşam hızlarını süper slow motion kameralarla gözler önüne seren bu harika belgeseli kaçırmayın. İyi seyirler..  

Discovery Channel – Evrenin Sırları: Başlangıçtan Önce

Kozmolog ve astronomlar, evrenin 13,7 milyar yaşında olduğu üzerinde anlaşıyor. Artık evrenin doğumundan hemen sonrasını da biliyoruz. Peki ama evren nasıl oldu ve nereden geldi?

Discovery Channel – Evrenin Sırları: Bir Yaratıcı Var mı?

Gene bir Discovery Channel belgeseli olan Evrenin Sırları adlı belgesel ile karşınızdayız. Bu belgesel bize evren hakkında bilinmeyenleri anlatacak ve bilgi sahibi olmamıza olanak sağlayacaktır. Kusursuz güzellik… Dehşete düşürücü karmaşıklık… Evrenin mucizeleri kozmik bir kaza mı? veya çok zeki bir tasarımın ürünü mü? Yüzyıllardan beri din ve bilim bir rekabet içerisinde. Şimdi ise bilim durmadan yaratıcımızı arıyor. Fizik uzmanlarına göre o matematikte gizli. Nörologlara göre o beynimizin içinde….

Discovery Channel – Evrenin Sırları: Biz Nasıl Olduk?

Gene bir Discovery Channel belgeseli olan Evrenin Sırları adlı belgesel ile karşınızdayız. Bu belgesel bize evren hakkında bilinmeyenleri anlatacak ve bilgi sahibi olmamıza olanak sağlayacaktır. Dünya yaşamla dolu. Ama milyarlarca yıl önce gezegenimiz sadece erimiş taşlardan oluşan bir toptu. İlk dünyalılar ilkel bir gölde kaynayan kimyasal bir çorbadan mı geldi? Yoksa yaşam kaynağı uzaydan bize çarparak mı geldi. Buraya nasıl geldik?

Discovery Channel – Evrenin Sırları: Kara Delik Bilmecesi

Gene bir Discovery Channel belgeseli olan Evrenin Sırları adlı belgesel ile karşınızdayız. Bu belgesel bize evren hakkında bilinmeyenleri anlatacak ve bilgi sahibi olmamıza olanak sağlayacaktır. Evrenin derinliklerinde yıldızları yutabilecek, uzayı bile yok edebilecek büyüklükte canavarlar bulunuyor. Kara Delikler… 10 yıllar boyu bizden gizlendiler. Ancak artık bilim insanları onların keşfedilmemiş bölgelerine girebiliyor ve buldukları gerçek şu ki kara delikler yalnızca yıldızların ve galaksilerin hakimi olarak kalmayıp dünyadaki yaşamımızı da etkiliyorlar. Zira kara delikler gerçekliğin kapısını açmamıza yardımcı anahtarlar olabilirler…